Вшосте «Козацька ватра» зібрала юних краян та їх старших побратимів на козацькому стані Староостапівської сотні під гаслом «Щоб сила родилась в серцях!» Заклично прозвучали слова Євгена Коновальця, першого голови ОУН, народини якого відзначалися у день відкриття зібрання юних козаків та джур 14 червня: «Як не буде в нас сили, не осягнемо нічого, хоч би все найкраще для нас складалося. Як же будемо мати силу, тоді вийдемо побідно з найгіршого лихоліття і здобудемо все, що нам треба».
На запрошення кошової ради Козацької республіки Остап’євської ЗОШ І-ІІІ ст. на «Козацьку ватру» завітали учні Красногорівської та Білоцерківської шкіл, а ще було багато гостей. Це і козацьке товариство: генерал-хорунжий Українського козацтва, представник Генеральної старшини Віктор Ворона, Головний отаман Українського козацтва, депутат Полтавської обласної ради Олег Діденко, отаман Великобагачанського куреня імені Пилипа Орлика, осавул УК Ростислав Рожко, сотник Староостапівської сотні, осавул УК Олександр Козар, сотник Остап’євської сотні, осавул УК Микола Кабаненко, Народний Герой України Анатолій Циган, старші побратими Анатолій Михайлик, Анатолій Романенко, Володимир Бірук, Ганна Койнаш, Сергій Карабак, Оксана Кукленко, Олександр Великий, Вадим Бойчук, Олександра Зубко. І представники влади: голова Великобагачанської РДА Камандар Байрамов та його заступник Андрій Филипась. Вже вшосте завітали на свято до давнього козацького містечка Остап’є і голова Великобагачанської районної організації ТСОУ Анатолій Бандур та представники цієї організації Сергій Щербина та Олександр Лукаш. Долучилися до справи військово-патріотичного виховання великобагачанської молоді і районний військовий комісар Сергій Погорелов, і активний громадський активіст, волонтер, кобзар-бандурист Віталій Мороз. Після вітального слова наказного отамана Козацької республіки Остап’євської ЗОШ І-ІІІ ст. Андрія Чуйка, зверталися до юних побратимів і вище зазначені гості. В свою чергу Андрій вручив подяки від шкільної адміністрації та кошової ради за багаторічну співпрацю та допомогу в організації «Козацької ватри-2018» Олександру Козару, Анатолію Бандуру та Сергію Щербині, Віталію Морозу, Великобагачанській РДА в особі К.Байрамова. Дякувала присутнім за підтримку і допомогу та бажала школярам вдалого проходження вишколу, гартування патріотичного духу директор Остап’євської ЗОШ І-ІІІ ст. Наталія Дем’яненко.
Головний отаман «Козацької ватри-2018», бунчужний УК Олександр Великий привітав усіх присутніх із відкриттям традиційного зібрання і оголосив про старт «Козацької ватри». Головна державна пісня під акомпанемент бандури піднялася в піднебесся, об’єднавши усіх присутніх у єдиному прагненні робити спільну важливу та потрібну справу - бути справжніми громадянами України. Духовному єднанню всіх присутніх сприяла виголошена Ярославою Назаренко біля каплички Святої Покрови молитва за Україну.
Серед основних заходів «Козацької ватри-2018» були навчальні заняття зі зброєю, організовані Великобагачанським військоматом, змагання зі стрільби із пневматичної гвинтівки «Влучний стрілець», проведені представниками Великобагачанської районної організації ТСОУ. Грамотами організації відзначені: Лиходід Вячеслав (І місце), Рибальченко Олег (ІІ місце), Сенчук Артем (ІІІ місце) – всі учні Красногорівської ЗОШ І-ІІІ ст. Серед старших побратимів вже вп’яте перемогу виборола вчителька Остап’євської ЗОШ І-ІІІ ст. Ганна Койнаш.
В подоланні смуги перешкод перемогу святкували юні козаки Остап’євської школи. Друге місце в учнів Красногорівської ЗОШ І-ІІІ ст., третє – в учнів із Білоцерківки. В індивідуальному заліку серед юнаків перемогу святкував Владислав Русин (Остап’є), друге місце у Скиби Руслана (Красногорівка), третє – у Бровка Ігора (Білоцерківка). Серед юнок найспритнішою була Сніжана Коваленко (Остап’є), друге та третє місця відповідно в учениць Білоцерківської школи Карини Колісник та Юлії Шарай.
Свою фізичну силу можна було продемонструвати у змаганні із метання колоди. Серед юнаків перше місце у Валерія Матущенка (Красногорівка), друге та третє відповідно у остап’євських козаків Миколи Бажана та Андрія Чуйка. Серед дівчаток першою була Віталіна Койнаш, другою Юлія Мікуліна (обоє остап’євські школярки), третьою Карина Колісник (Білоцерківка). Серед старших побратимів першість розділили Сергій Карабак та Вадим Бойчук.
У «Козацьких забавах», де дітям потрібно було проявити кмітливість, допитливість, спритність, уміння працювати в команді, лідерські якості, перемогу здобули козаки із Остап’євської школи, другими стали учні із Білоцерківки, третіми – красногорівські юнаки.
«Літній кінотеатр» - це своєрідне занурення в духовний світ українського народу, в його історію, культуру. Мова йшла про життєвий шлях полковника армії УНР, першого голову ОУН Євгена Коновальця, переглянуто патріотичні відеороботи за творчостю гуртів «Тінь сонця» та «Антитіла».
Гуртування довкола ватри ще раз підтвердило прагнення юних українців та їх старших побратимів до співу своїх українських пісень, до щирого спілкування. І запалена ватра, і, нагріта протягом довгого літнього спекотного дня, земля щедро віддавали дітям своє тепло. Хочеться сподіватися, що воно надовго залишиться в юних серцях щирим, щемним спогадом про наповнені любов’ю до рідної землі хвилини спілкування із українською музичною спадщиною.
Під час «Музичної хвилі» із Віталієм Морозом діти мали змогу дізнатися про унікальні українські інструменти – кобзу та бандуру, послухати пісні під акомпанемент бандури, навіть спробувати на ній зіграти.
Дуже динамічною та насиченою була програма Полтавського обласного військово-спортивного центру «Воїн» (керівник Олег Бариш). Діти мали можливість продемонструвати усі свої раніше здобуті навики у навчальній військовій грі лазертаг. Цей вид діяльності їм найбільше подобається.
За два дні таборування діти проявляли свої інтереси: любителі футболу формували команди і віддавалися захоплюючій грі, інші грали в шахи та шашки, малювали малюнки захисникам України, заповнювали «Літопис «Козацької ватри», своєрідну книгу автографів усіх її учасників, навчалися пристосовуватися до життя у польових умовах.
Час таборування так швидко спливав, мабуть, води Псла забирали його з собою. На закритті шостої «Козацької ватри» були присутні Віктор Ворона, Олег Діденко, Ростислав Рожко, керівник ПОВСЦ «Воїн» Олег Бариш. Підвели підсумки дводенної спільної справи, нагородили козацькими грамотами призерів змагань. Наказний отаман Козацької республіки Остап’євської ЗОШ І-ІІІ ст. вручив подяку Олегу Баришу та інструкторам центру «Воїн» за плідну багаторічну співпрацю. Олег Діденко вручив авторці цих рядків, як організаторці «Козацької ватри» почесну грамоту Полтавської обласної ради. Це грамота усьому колективу організаторів, визнання важливості їх роботи. Представникам усіх трьох шкіл та гостям із Полтави Олег Діденко вручив запашні короваї, як дарунок від Великобагачанського комбікормового заводу.
Протягом усього часу таборування колектив вчителів піклувався про створення максимального комфорту, безпеки проживання, смачного калорійного харчування, повноцінного оздоровлення для своїх вихованців. Щира вдячність Ганні Койнаш, Олександру Великому, Сергію Карабаку, Світлані Дзябенко, Володимиру Біруку, Наталії Писаренко, Оксані Перелай, Вадиму Бойчуку, Ірині Писаренко. Хай вдячні дитячі посмішки додають вам наснаги для реалізації нових професійних проектів.
Щира вдячність за спонсорську допомогу Великобагачанській РДА в особі Камандара Байрамова, Білоцерківській ОТГ в особах Івана Лещенка та Петра Рибальченка, Великобагачанському комбікормовому заводу в особах Олега Діденка та Ігора Діденка, ПП «Білоцерківська агропромислова група» в особах Віктора Кордубана та Оксани Кордубан, козакам Остап’євської сотні, батькам дітей-учасників «Ватри». Щиро дякуємо господарю козацького стану Олександру Козару, директорам Остап’євської, Білоцерківської та Красногорівської шкіл Наталії Дем’яненко, Вікторії Городничій, Ользі Кропивці за співпрацю в організації таборування дітей. Спасибі за співпрацю отаману Великобагачанського куреня Ростиславу Рожку та козацькій старшині.
Хай спалах «Козацької ватри-2018» стане незабутнім спогадом дитинства кожного учасника дводенного вишколу на березі річки Псел, як щира у своїх намірах спроба збагатитися фізично і духовно, наповнитися силою для нових плідних здобутків для процвітання рідної землі. Слава Україні!