top of page

Это текст. Нажмите, чтобы отредактировать и добавить что-нибудь интересное. Это легко.

                                                       Проект ГАШ – в дії

            Проект громадсько-активної школи  (ГАШ) запроважено в Остап’євській ЗОШ І-ІІІ  ступенів рішенням педагогічної ради          (протокол № 3 від 20.10. 2011 року). У 2016 році школа долучилася до обласної мережі ГАШ.

         Саме цю модель обрав педколектив школи  для реалізації як програму розвитку навчального закладу. Нова модель управлінської діяльності має забезпечити інноваційний розвиток школи, а також сприяти самоствердженню та самореалізації особистості протягом життя. Така модель спонукає до якісних змін на рівні керівника  ЗНЗ: демократизації процесу прийняття рішень, набуття навчальним закладом більшої самостійності, що відповідає основним положенням Національної доктрини розвитку освіти.

         Основними напрямками діяльності школи на даному етапі є: забезпечення становлення школи як громадсько активного закладу; розвиток особистої зрілості учня у просторі школи, відкритому для партнерства та творчої співпраці; забезпечення проектної діяльності учнівсько – батьківсько – вчительсько – громадського колективу.

          Мета:

-   Сприяти розвитку партнерства між школою та громадою.

- Спрямовувати  діяльність педагогічного колективу на впровадження інноваційного змісту і технології освіти, вдосконалення педагогічної майстерності, направлених на формування компетентного учня, підготовленого до життя в сучасних умовах.

- Формувати  в учнів активну життєву позицію. Випускник школи - активний член громади, свідомий громадянин держави.

Модель діяльності громадсько-активної школи складається з трьох компонентів: демократизації, волонтерства, взаємовигідного партнерства між школою та громадою.

         За час впровадження   програми реалізовані проекти: «Шкільний музей» (реєстраційне свідоцтво №17-196 від 25.10.2012р), «Етнографічна кімната «Світлиця», «Майстрині-вишивальниці села  Остап’є», «Мій славний родовід», «Випускники Остап’євської школи — воїни-афганці», «Спогади ветеранів Другої світової війни», «Голодомор 1932-33рр.» , « Ми пам’ятаємо імена героїв АТО», «Музичні традиції села Остап’є», «Відкриваємо та пізнаємо Україну разом» та ін.

      У рамках проекту ГАШ створено і діє товариство «Козацька республіка Остап’євської ЗОШ І – ІІІ ступенів», яке в рамках партнерства активно взаємодіє з  Остап’євською та Староостап’євською сотнями. З метою реалізації мети «Впровадження елементів козацької педагогіки в виховну систему школи» було проведено наступні заходи: розбудова учнівського самоврядування з елементами козацького устрою; участь козачат в урочистостях та козацькій раді Великобагачанського куреня в селі Остап’є; листування козачат  Остап’євської школи з козачатами «Козацької республіки» Великосорочинської школи-інтернату Миргородського району та джурами Трудолюбівської ЗОШ І-ІІІ ст. Миргородського району Полтавської області ,  співпраця з козаками й берегинями хорового колективу «Козацький гомін»; діяльність волонтерського куреня; запровадження та проведення на базі Козацького стану щорічного учнівського міжрайонного  зібрання  «Козацька ватра» та проведення  виховних  заходів національно-патріотичного спрямування.

Тільки в єдності школи, родини, громади можливо активно та успішно існувати сучасній школі, залишаючи по собі плідні здобутки та добрі справи.

 

Дем'яненко Н.Б. ,  директор

Остап'євської ЗОШ І-ІІІ ступенів

bottom of page