top of page

Пізнаємо Україну разом

Учні Остап’євської ЗОШ І-ІІІ ступенів у рамках загальношкільного проекту «Відкриваємо для себе Україну» 30 квітня відвідали місто Запоріжжя та славнозвісний острів Хортицю. Незабутні враження на дітей справила краса та затишні вулиці гостинного міста, які зачарували величезною кількістю парків з їх зеленими насадженнями та вологими фонтанами. Місто потопає у зелені різноманітних видів дерев, що сповнюють місто ніжністю дніпровської прохолоди. Сучасність і історія переплелися в єдине ціле: в місті багато музеїв, які повертають в далеке минуле і супроводжують туристів у сьогодення. Тож учні відвідали пізнавальний музей зброї, де зберігаються експонати з різних країн та різних періодів історії. Тут представлена холодна, вогнепальна зброя, обладунки козаків. У музеї можна простежити, як саме змінювалось ставлення до зброї з плином часу. Деяким видам зброї понад 40000 років.

Цікавою видалася і екскурсія до музею ретро – автомобілів. Захоплююча розповідь екскурсовода не могла залишити байдужими як хлопчиків, так і дівчаток. Адже колекції цінних автомобілів різних країн світу можна зустріти в 5 великих залах цього музею. Це і сільськогосподарські машини, і періоду Другої світової, і пожежні, військові, президентські і т.д., а також відомий «Запорожець», який ще і сьогодні рухається містами.

Гордістю запорізької землі є о.Хортиця, який названо на честь Бога Сонця Хорса, протяжністю 12,5 км та шириною 3 км, а також є одним із семи

чудес світу.

На острівному клаптику можна побачити майже всю флору і фауну України. Рослинний світ представлений 1092 видами, а фауна нараховує 30 видів тварин і 120 видів птахів.

Хортиця відома своєю славною історією, запорозькими козаками. Тут можна насолодитися атмосферою свободи і козацьких розваг. Покататись на конях, подивитись на майстерність запорізьких козаків, їх вправне володіння конем та шаблею. В їхній вправності ми переконалися переглядаючи виступ Кінного театру «Запорізькі козаки».

Неможливо бути на Хортиці і не відвідати найголовніший осередок – Запорізьку Січ. Екскурсовод розповіла нам про історично – культурний комплекс « Запорозька Січ», будівництво якого розпочалося у 2004 році. Ми мали можливість побачити вали, земляні укріплення, вежі, пороховий льох, пушкарню. У самісінькому центрі фортеці знаходиться церква Покрови Пресвятої Богородиці. Запорожці вважали її своєю заступницею, тому церква завжди була найбільшою святинею в Січі, яку захищали навіть ціною життя. Навколо церкви розташований просторий майдан, на якому на свято Покрови, 14 жовтня, збиралися загальні козацькі Ради, де козаки обирали собі старшину – козацьке керівництво.

Також в центрі майдану знаходяться домівка кошового, бойового ватажка запорожців, канцелярія та арсенал з бойовими гармата самопалами. Навколо розташовуються курені, де жили козаки.

Згодом ми огорнули острів зовні, провівши теплохідну екскурсію по повноводній річці Дніпро.

Легенький вітерець та тихий плескіт хвиль все більше і більше повертали нас до спогадів про те, як козаки на своїх чайках долали дніпровські пороги, захищаючи рідну землю від ворогів. Це вони змогли зберегти для нас красу та неймовірне багатство історії рідної землі. Тож пам’ятаймо славні сторінки історії свого народу і більше подорожуймо, пізнаючи і відкриваючи для себе Україну!

bottom of page