top of page

Проекти в початковій школі

Основною метою навчального предмета «Природознавство» в початкових класах є формування природознавчої компетентності школярів шляхом засвоєння системи інтегрованих знань про неживу та живу природу, основ екологічних знань, опанування способами навчально-пізнавальної і природоохоронної діяльності, формування ціннісного ставлення до природи та людини.

Навчально-пізнавальний процес рекомендується базувати на компетентнісно орієнтованих завданнях з використанням сучасних освітніх технологій. Значна увага у програмі з предмета «Природознавство» приділяється проектній технології. Робота над проектами урізноманітнює методи, прийоми і засоби навчання. Впровадження проектної технології спрямоване на стимулювання інтересу учнів до пошуку інформації, розвиток дитини через розв’язання проблем і застосування здобутих знань у конкретній діяльності. Участь у роботі надпроектом сприяє формуванню у школярів вміння вибирати і аналізувати інформацію, працювати з дитячими енциклопедіями, словниками, спеціальною літературою , використання можливостей інтернету. Учні вчаться проводити спостереження, брати інтерв’ю, систематизувати, узагальнювати отриману інформацію, висувати гіпотези, робити висновки. Порядок роботи над проектом передбачає: формування проблеми, планування проекту, пошук інформації та її систематизація, створення продукту, презентація проекту та його самооцінка.

Для учнів 4 класу програмою передбачено кілька навчальних проектів. Зокрема, у ІІ семестрі діти працювали над проектом «Цікавий світ материка, на який я хочу потрапити». Окрім інформаційних сюжетів, учні підготували малюнки. ( Див. фото)

Метод проектів у сучасній початковій школі втілює ідею індивідуалізації навчального процесу та розвивального навчання. Саме в процесі проектної діяльності на уроках природознавства формуються міжпредметні (дослідницька, формування наукової картини свту) та ключові (вміння вчитися, інформаційно-комунікативна , соціальна, громадянська, загальнокультурна, здоров’язбережувальна) компетентності.

Дем’яненко Н.Б.,

учитель початкових класів

bottom of page